%100 YERLİ ÜRETİM

Tasarım, donanım ve tüm yazılımlar kendi tesislerimizde, "%100 yerli sermaye" ile taşeron kullanmadan yapılmaktadır..

ÖLÇEKLENEBİLİR MİMARİ

Tüm yönetim yazılımlarımız "Mikro Servisler" üzerine kurulu, mikroservisler kendi aralarında "Message Queue" ile konuşuyorlar, eşzamanlı ulaşılması gereken verileri üst düzey güvenlik ile "Redis" üzerinde tutuyoruz. Tüm sistem "Multi Platform" çalışabiliyor, aynı zamanda sistemin her bölümü ölçeklenebilir yapıda. Mikroservisleri birçok sunucuya dağıtabiliyoruz. "Redis" ve "Message Queue" da yine ölçeklenebilir dizayn edildi, bu sayede milyonlarca kullanıcıya eşzamanlı destek verebiliyoruz.

Torun V1.0

Tuş takımı ihtiyaca özel tasarlanabilir Cep Telefonu. GPS, GPRS, G-Sensor, Bluetooth, Patentli Bas-Konuş Sistemi, SOS Sistemi, Düşme ve Hareketsizlik algılama, İlaç ve Ölçüm hatırlatma, Sesli Servis Hizmetleri (Sesli Kitap, Psikolojik destek v.s.), Mobil takip ve Sanal çit fonksiyonları. Tüm fonksiyonlar ve çok yüksek sayıda cihaz için "Merkezi Yönetim Yazılımı" ile eşzamanlı cihaz ve veri kontrolü.

Torun V2.0

V1.0 daki özelliklere ek olarak; SOS Butonu, Adım sayar, Vücut sıcaklığı ve kalp ritmi ölçümleme. 4 adet isteğe özel şekilde revize edilebilecek sensör girişi. (Şeker, Saturasyon v.s. ölçümleri için gerekli sensör ve BT arabirimler için)

Torun V3.0

V2.0 daki özelliklere ek olarak; hassas Vücut sıcaklığı ölçümü ve yüksek ateş alarmı, Saturasyon (SPO2) ve Kan basıncı ölçümleme. Çoklu Aktivite ve uyku monitörü. Akıllı telefon bağlantısı ile kamera, hava durumu v.s. birçok özelliğe erişim.

Torun V4.0

V3.0 daki özelliklere ek olarak; farklı ve şık tasarım. Yeme, içme ve kalori kontrol monitörü, 24 saat sağlık kontrolü ve anormal durum alarmları.

Find Wuffi

Evcil hayvan dostlarımız için açık ve kapalı alanlarda çalışabilecek takip ve kontrol sistemi. GSM, GPS, GPRS, G-Sensor, WI-FI, Bluetooth destekli IP67 su geçirmez tasarım

NESNE ve KİŞİSEL TAKİP

Kargo, Çocuk, Hasta ve Engelli takibi için geliştirilmiş ve GSM Sim Kart ile çalışmaktadır. Cihaz için ekstra bir abonelik gerekmemektedir. Özellikle çocuklar olmak üzere engelli, yaşlı, panik atak, alzheimer, bakıma muhtaç hastaların, kurye ve motor tutkunlarının rahatlıkla kullabilecekleri çok küçük boyutta bir cihazdır. Acil butonuna basıldığında arama yapabilimekte, ayrıca SMS ve E-mail gönderebilmektedir. Üzerinde 5 adet programlanabilir tuş olup 3 saniye basıldığında kayıtlı kişi aranabilmektedir. Ayrıca gizli arama modu ile cihazın bulunduğu ortamı dinleyebilirsiniz.

NANO MOBİL TAKİP

Çok Küçük boyutu ve uzun süreli bataryası ile birçok amaç ve sektör için "TÜRK MALI" mobil takip ve iletişim sistemi. GSM, GPS, GPRS, Hassas G-Sensor, WI-FI, Bluetooth, Çift yön ses iletişimi, amaca özel programlanabilir 4 adet buton ve 6 adet digital-analog giriş-çıkış. İstenilecek çeşitli sensörler (sıcaklık, nem, basınç, rfid v.s.) ve harici cihaz kontrolleri için özel tasarım kutu ve SCADA entegrasyonları yapılabilir.

AFET YÖNETİM SİSTEMİ

Sertleştirilmiş çelik muhafaza içerisinde, ağır afet şartlarında çok uzun süre çalışabilen, çok yüksek menzilli ve yüksek manyetik geçirgenlik derecesinde haberleşme imkanı. Hassas sensörler ve yapay zeka desteği ile sarsıntı ve yapı hasar durumunu anında ölçümler ve raporlar. Yönetim yazılımı, cihazlardan alınan milyonlarca verinin yapay zeka desteğiyle çok hızlı bir şekilde analizi sonucunda, afet sonrası destek, ulaşım, rotalama ve lojistik davranışlarını optimize eder.

YAPAY ZEKA

Yapay Zeka (AI), derin öğrenme(DL) ve makine öğrenmesi (ML) algoritmalarını kullanarak donanım ve yazılım geliştirmekteyiz. 1.faz "TextToSpeech" yazılımımızın örnek ses çıktısını dinleyebilirsiniz. Örnekte dinleyeceğiniz şekilde, tekrarlanan karmaşık metinlerde bile, parametrik kontrol ile "duygu ve vurgulama" ayarlanabilmektedir. Geliştirmeler devam etmektedir.

OPTİMİZASYON

Genetik ve Heuristic algoritmalarını, Yapay Zeka desteğinde kullanarak, sektörel (Lojistik, kargo, personel-yolcu taşımacılığı, filo yönetimi v.s.) optimizasyon problemlerine donanım destekli butik çözümler sunmaktayız.

TELEKOMÜNİKASYON

Hizmetlerimiz

Hisarevleri Tepe Villaları A1, 34815 Beykoz-İstanbul

bilgi@vatan.net.tr | +90 850 610 0 610 | +90 312 777 77 77